Έναρξη σχολικής χρονιάς 2017-18

Η καινούργια σχολική χρονιά ξεκινά με νέα Διευθύντρια την κα Πατήρη Κυριακή μαθηματικό, με 25χρονη προϋπηρεσία στη Β/θμια Εκπαίδευση. Η κα Πατήρη αντικαθιστά τον κο Χαλβατζή Βασίλειο που ήταν Διευθυντής από το 2015. Της ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο δύσκολο και πολυσύνθετο έργο που αναλαμβάνει.

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στο Γυμνάσιο Ιάσμου, θα γίνει Αγιασμός και θα δοθούν βιβλία σε όλους τους μαθητές.

Οι χριστιανοί μαθητές πρέπει να έρθουν στο σχολείο στις 8:30 π.μ.. Ο Αγιασμός θα γίνει στις 8:45π.μ.

Οι μουσουλμάνοι μαθητές πρέπει να έρθουν στο σχολείο στις 9:30 π.μ..

(Τα λεωφορεία θα περάσουν από τα χωριά το πρωί την συνηθισμένη ώρα, ώστε να είναι στις 8.30 στο σχολείο.)

Στη συνέχεια όλοι οι μαθητές θα πάρουν τα βιβλία τους. Καλό είναι οι μαθητές να έχουν μαζί τους τσάντες.

Από τη διεύθυνση του Γυμνασίου Ιάσμου