Αρχή σχολικής χρονιάς 2022-23

Αγαπητοί μαθητές, γονείς / κηδεμόνες

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ημερησίου Γυμνασίου Ιάσμου ευχόμαστε σ’ όλους υγεία, δύναμη και κάθε επιτυχία για τη νέα σχολική χρονιά 2022-23.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

1)Δευτέρα 12/9/2022 και ώρα 8:45 π.μ. θα τελεστεί ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολ. χρονιάς στην σχολική μας μονάδα.

Στον αγιασμό θα παρευρίσκονται μόνο οι Χριστιανοί μαθητές/τριες του σχολείου μας και καλό είναι να προσέλθουν 8:30π.μ. το αργότεροΗ μάσκα προστασίας COVID’19 δεν είναι υποχρεωτική για τους μαθητές/τριες.

2) Τρίτη 13/9/2022 όλοιοι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο το αργότερο 8:00 π.μ. για το πρώτο κτύπημα του κουδουνιού στις 8:15π.μ για την έναρξη της νέας χρονιάς. Στη συνέχεια θα γίνει χωρισμός τμημάτων και θα δοθούν τα βιβλία. Το σχολείο θα διαθέσει πλαστικές σακούλες για τη μεταφορά των βιβλίων. Καλό θα είναι οι μαθητές/τριες να έχουν μαζί τους την σχολική τσάντα (κυρίως οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης, επειδή τα βιβλία τους είναι πολλά).

3Το ΚΤΕΛ έχει ειδοποιηθεί και θ’ αρχίσουν τα δρομολόγια των λεωφορείων, από την ημέρα του Αγιασμού, για την έγκαιρη μεταφορά των μαθητών από και προς τα χωριά τους. Τα λεωφορεία θα βρίσκονται τις πρωινές ώρες στα χωριά ακολουθώντας το πρόγραμμα των χειμερινών δρομολογίων. Οι μαθητές/τριες καλό θα ήταν να βρίσκονται στη στάση των λεωφορείων στις 7:45πμ.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ & Ο Σ/Δ

ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΙΑΣΜΟΥ