ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛ. ΧΡΟΝΙΑΣ 2021-22

Αγαπητοί μαθητές, γονείς / κηδεμόνες

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ημερησίου Γυμνασίου Ιάσμου ευχόμαστε σ’ όλους υγεία, δύναμη και κάθε επιτυχία για τη νέα σχολική χρονιά 2021-22.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

1) Δευτέρα 13/9/2021 και ώρα 9:00 π.μ. θα τελεστεί ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολ. Χρονιάς στην σχολική μας μονάδα.

Στον αγιασμό θα παρευρίσκονται μόνο οι Χριστιανοί μαθητές του σχολείου μας και καλό είναι να προσέλθουν 8:45π.μ. για να γίνει ο έλεγχος self-test τους από τους καθηγητές.

2) Τρίτη 14/9/2021 όλοι οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο το αργότερο 8:00π.μ. για το πρώτο κτύπημα του κουδουνιού στις 8:15π.μ για την έναρξη της νέας χρονιάς.

3) Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους ή Βεβαίωση εμβολιασμού ή Βεβαίωση νόσησης του τελευταίου εξαμήνου ή Το αρνητικό αποτέλεσμα του self-test (εκτυπωμένο ή στο κινητό ) για τον έλεγχο!

Από τα φαρμακεία δίνονται δωρεάν 6 self-test για τους μαθητές τα οποία πρέπει να γίνονται Κυριακή και Τετάρτη ώστε να γίνεται έλεγχος στη σχολική μονάδα Δευτέρα και Πέμπτη.

Αν παρουσιαστεί θετικό το self-test του μαθητή της μαθήτριας, θα παρακαλέσουμε ο γονέας/κηδεμόνας να ενημερώσει τη Διεύθυνση του σχολείου, το πρωί πριν την είσοδο των παιδιών για την 1η ώρα για ν’ ακολουθηθεί η διαδικασία που προβλέπει ο ΕΟΔΥ.

4)Το ΚΤΕΛ έχει ειδοποιηθεί και θ’ αρχίσουν τα δρομολόγια των λεωφορείων για να μεταφέρουν εγκαιρα τους μαθητές μας από και προς τα χωριά τους. Τα δρομολόγια είναι κανονικά όπως τους χειμερινούς μήνες.