ΠΡΟΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΙΑΣΜΟΥ

• Τη Δευτέρα 14-9-2020 όλοι οι μαθητές του Γυμνασίου Ιάσμου θα προσέλθουν στο σχολείο μέχρι τις 8:30 π.μ.
  • Τα λεωφορεία  του ΚΤΕΛ θα λειτουργήσουν και οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στις στάσεις των χωριών τους στις 7:50 π.μ.
  • Θα πρέπει ΟΛΟΙ οι μαθητές να φορούν μάσκα μέσα στο λεωφορείο και στον αύλειο χώρο του σχολείου και να έχουν μαζί τους τσάντα ή σακούλα για τα βιβλία που θα τους μοιραστούν.
  • Το σχολείο θα τους παρέχει μάσκες και απολυμαντικά κατά τμήμα τις επόμενες μέρες.
  • Η αναχώρηση των μαθητών θα γίνει από 12:30 - 13:00 μ.μ. με τα λεωφορεία του ΚΤΕΛ για τα χωριά τους.
  • Ο αγιασμός θα γίνει στον αύλειο χώρο του σχολείου στις 11:45 π.μ.
  • Οι μουσουλμάνοι μαθητές θα μπορούν να αναχωρήσουν στις 11:30 π.μ. και να περιμένουν στη στάση μπρος στο σχολείο τα λεωφορεία του ΚΤΕΛ.

Η Δ/ντρια του Γυμνασίου