Δημιουργία Λογαριασμού μαθητών στο ΠΣΔ

Παρακαλούνται όλοι οι κηδεμόνες των μαθητών ενόψει της έναρξης μαθημάτων εξ’ αποστάσεως να δημιουργήσουν λογαριασμό για τον κάθε μαθητή/τρια στο ΠΣΔ (Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο).

Η εγγραφή θα γίνει στην σελίδα του ΠΣΔ https://register.sch.gr/students/

Προσοχή!

$1.    Λόγω φόρτου του δικτύου , ίσως αντιμετωπίσετε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας. Να έχετε υπομονή… Ίσως τις βραδινές ώρες είναι ευκολότερο!

$2.    Θα πρέπει τα στοιχεία σας να είναι αυτά ακριβώς που αναγράφονται στο έλεγχο Α’ τετραμήνου 2019-20.

$3.    Θα χρειαστεί ο ΑΜ (Αριθμός Μητρώου) τον οποίο επίσης θα βρείτε πάνω στον έλεγχο

14.    Στο πεδίο Σχολείο να πληκτρολογήσετε ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΑΣΜΟΥ και ίσως υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση μέχρι να σας βρει το σχολείο. Το ίδιο μπορεί να συμβεί και στο πεδίο Τάξη.

$5.    Όσα πεδία έχουν * πρέπει να συμπληρωθούν υποχρεωτικά για να πάτε παρακάτω.

$6.    Στο τέλος μετά την παράγραφο για τα Προσωπικά Δεδομένα θα πρέπει να τσεκάρετε το κουτάκι και μετά να πατήσετε Υποβολή.

Όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή σας το ΠΣΔ θα σας εμφανίσει τα στοιχεία του λογαριασμού του μαθητή. Κρατείστε αυτά τα στοιχεία  ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!

Όταν τελειώσει η διαδικασία εγγραφής όλων των μαθητών στο ΠΣΔ θα σας ενημερώσουμε για τα μαθήματά σας.